Bomar Extend 1820.1520

Doprava zdarma

Bomar Extend 1820.1520

Bomar Extend 1820.1520
Bomar Extend 1520.1520
Bomar Extend 1520.1520
Bomar Extend 1520.1520
Bomar Extend 1520.1520
Bomar Extend 1520.1520

Poloautomatická pásová pila dvousloupové konstrukce Detailní informace

Kód produktu extend18201520
4 026 722 Kč bez DPH
4 872 334 Kč s DPH
Na dotaz i
 ks

Extend 1820.1520 je poloautomatická pásová pila dvousloupové konstrukce navržená pro kolmé řezy převážně plného, ale i profilového materiálu velkých průměrů.

Přesné třístranné tvrdokovové vedení pilového pásu, rameno pily uložené oboustranně na předepnutých lineárních vedeních, 67 mm vysoký pilový pás a synchronně běžící kartáč na odstraňování třísek jsou předpokladem pro vynikající řezný výkon tohoto stroje.

Podstavec, rám pily a sloupy jsou u všech strojů řady Extend vyplněny námi vyvinutou směsí polymerního betonu.

Ve spojení s předepnutým velkoryse naddimenzovaným lineárním vedením umožňuje technologie polymerbetonu provádět řezy téměř bez vibrací.

Upínání materiálu, posuv ramene do řezu a zpět jsou ovládány hydraulicky, posuv materiálu je manuální. Upnutí materiálu do svěráku zajišťuje plnozdvihový svěrák, který může být v případě potřeby zdvojen nebo vybaven regulací tlaku.

Kompletní řezný cyklus se provede po stisknutí jednoho tlačítka – upnutí materiálu, rozběh pilového pásu, provedení řezu, zvednutí ramene do nastavené horní polohy a otevření svěráku.

Po přepnutí stroje do ručního režimu je možné ovládat všechny funkce stroje odděleně. Veškeré ovládací prvky jsou umístěny na volně umístitelném ovládacím panelu.

Stroj je vybaven frekvenčním měničem, který umožňuje plynule nastavit optimální rychlosti pilového pásu vůči řezanému materiálu v rozsa- hu od 15 do 90 m/min., což výrazně zvyšuje jak životnost pilových pásů tak i produktivitu stroje.

Ke standardnímu vybavení patří mimo jiné automatická regulace přítlaku pilového pásu do řezu v závislosti na odporu řezaného materiálu a plynule nastavitelný posuv ramene pily do řezu.

Pilový pás je nakloněn vůči ložné ploše svěráku pod úhlem 2° pro univerzální použití.

Na požádání může být rameno pily nakloněno v úhlu 6° pro ještě kratší řezný kanál u pro lů a nosníků, což také zásadně snižuje řezné časy a přispívá k vyšší životnosti pilového pásu, nebo naopak rameno může být ve vodorovné poloze (0°) pro zpracování plného materiálu.

Ve spojení s podávacím systémem, dorazovými systémy nebo jednotkami příčných dopravníků může být vytvořena řezací linka dle speci ckých požadavků.

Klíčové vlastnosti

  • Dvousloupová konstrukce
  • Pilové rameno je uloženo na předepnutých lineárních vedeních
  • Hydraulický plnozdvihový upínací svěrák
  • Automatická regulace přítlaku pilového pásu do řezu

Nahoru

Zobrazit názory uživatelů »

Názory uživatelů na Bomar Extend 1820.1520 uživatelské recenze

Hodnocení uživatelů

Nejhodnotnější příspěvky s vlastními zkušenostmi nebo radami oceníme formou slevového kupónu nebo dárku. Předem děkujeme.

Hodnocení produktu: (zvolte počet hvězdiček pro ohodnocení)

Nahoru

Zobrazit základní specifikace »

Kontaktní formulář k produktům